نحوه ی استفاده از نرم افزار بصورت شبکه ای

برای اینکه بتوانید نرم افزار را بصورت شبکه ای استفاده کنید باید از یکی از سیستم های شبکه ی خود به عنوان اشتراگ گذارنده ی فایل دیتابیس استفاده کنید. سپس دیگر سیستم ها را به آن متصل کرده و از دیتابیس استفاده کنید

بنابر این ما در سیستمی که میخواهد فایل دیتابیس را به اشتراک بگذارد پوشه ای ایجاد کرده و آن را به اشتراک میگذاریم. برای اشتراک گذاری یک پوشه همانند تصویر زیر عمل میکنیم:

حالا در کادر باز شده به این صورت عمل میکنیم:

حالا وضعیت پوشه باید به Shared تغییر کرده باشد:

حالا فایل دیتابیس را در این پوشه قرار میدهیم و نرم افزار را به آن متصل میکنیم. همچنین باید از طریق دیگر سیستم های موجود در شبکه نیز به این فایل متصل شویم. برای انجام این کار به نرم افزار اوج نصب شده در سیستم مراجعه میکنیم. در بخش تنظیمات دیتابیس مشاهده میکنید که آدرس دیتابیس در محل نصب نرم افزار تعیین شده است. برای اینکه نرم افزار به فایل به اشتراک گذاری شده توسط سیستم به اشتراک گذارنده متصل شود ، برروی دکمه ی تغییر کلیک کنید:

پس از کلیک کردن بر روی این دکمه ، کادری برای شما باز میشود تا آدرس دیتابیس را برای نرم افزار مشخص کنید. برای ادامه بر روی گزینه ی Network که در پنل کناری قرار دارد کلیک کنید تا سیستم های موجود در شبکه نمایش داده شوند. ما فایل را در سیستم Hesam به اشتراک گذاشته ایم ، لذا آن را انتخاب میکنیم و اگر نیاز به کلمه عبور داشت آن را وارد میکنیم. حال میتوانیم پوشه های به اشتراک گذاشته شده توسط این سیستم را مشاهده کنیم. به پوشه ای که دیتابیس را در آن قرار داده بودیم میرویم و فایل دیتابیس را انتخاب میکنیم:با انجام این کار مشاهده میکنید که برنامه به دیتابیس به اشتراگ گذاشته شده توسط سیستم اصلی متصل شده و آدرس دیتابیس نیز به صورت یک آدرس شبکه ای نمایش داده میشود:

حالا اطلاعاتی که شما در جداول نرم افزار وارد میکنید بین تمام سیستم های استفاده کننده از این دیتابیس مشترک است